Egzamin ósmoklasisty - arkusze pokazowe, grudzień 2018

Arkusze i zasady oceniania

Zasady oceniania próbnego egzaminu ósmoklasisty

Szanowni Państwo,

zasady oceniania arkuszy próbnego egzaminu ósmoklasisty zostaną zamieszczone na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz okręgowych komisji egzaminacyjnych w piątek (tj. 21.12.2018 r.). 

Materiały dla szkół podstawowych przeprowadzających dobrowolny próbny egzamin ósmoklasisty

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

uprzejmie informuję, że materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty są dostępne również w Serwisie dla Dyrektorów.

Dni organizacji egzaminu zostały wyznaczone na 18, 19 i 20 grudnia 2018 r. Do tego czasu materiały egzaminacyjne powinny być udostępnione tylko osobom upoważnionym przez dyrektora szkoły i być chronione przed nieuprawnionym ujawnieniem.

 

Robert Wanic
dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej 
w Jaworznie

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY Komunikat w sprawie szkoleń uzupełniających dla egzaminatorów egzaminu gimnazjalnego – nauczycieli języka angielskiego, matematyki i języka polskiego

Szanowni Państwo,

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie organizuje szkolenia przygotowujące egzaminatorów egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego, matematyki i języka polskiego. W szkoleniu może  uczestniczyć nauczyciel, który ma uprawnienia egzaminatora w zakresie egzaminu gimnazjalnego
i posiada uprawnienia do nauczania języka angielskiego lub matematyki lub języka polskiego.

Szkolenie jest jednodniowe i szczegółowe informacje znajdą Państwo w Serwisie dla Egzaminatorów. Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o zapisanie się na wybrane szkolenie poprzez swoje konto w Serwisie dla Egzaminatorów. Ilość miejsc w grupach jest ograniczona.

Nabór na szkolenia rozpocznie się 19 listopada 2018 r. poprzez Serwis dla Egzaminatorów.

Liczba miejsc na szkolenia z matematyki została wyczerpana. W związku z tym został uruchomiony nabór na szkolenia w styczniu 2019 r.